Bazar cu obiecte de Paști la Biserica „Buna Vestire” din Sibiu-Gușterița

1208

La Biserica „Buna Vestire” din cartierul sibian Gusterița au avut loc în această perioadă noi ateliere de creatie pentru copii și tineri. La o săptămână după organizarea bazarului de mărțișoare, copiii și tinerii Parohiei Sibiu-Gușterița II au început confecționarea de felicitări și încondeierea de ouă de Paști. Acestea au fost expuse în Duminica Intrării Domnului în Ierusalim în cadrul unui bazar organizat după Sfânta Liturghie, în biserica parohială.

„Activitatea noastră a fost bine receptată și răsplătită de enoriași. În cadrul atelierelor de lucru am îmbinat lucrul cu jocul și cu discuții. În cadrul întâlnirilor noastre am pus accentul pe creearea unei atmosfere primitoare, atrăgătoare și care să favorizeze coagularea unui grup parohial de tineri și copii”, ne-a spus preotul paroh Marius Tofan.