Colindători ASCOR la Facultatea de Medicină din Sibiu

861

Studenții Facultății de Medicină „Victor Papilian” din Sibiu au organizat marți, 12 decembrie, o seară de colinde și tradiții de Crăciun. La evenimentul studenților mediciniști au fost invitați să colinde Corul „Caedonia” dirijat de Florin Soare, precum și colindători din partea Asociației Studenților Creștini Ortodocși Români (ASCOR), filiala Sibiu și anume Grupul psaltic „Sfântul Andrei Șaguna” al Facultății de Teologie Ortodoxă din Sibiu, condus de George Florea.

Mesajul studenților teologi și urările specifice sfintelor sărbători a fost transmis de președintele ASCOR Sibiu, Sergiu Hodaș, iar mai apoi grupul psaltic a interpretat câteva colinde psaltice.

Au colindat și studenții mediciniști, grupuri de copii și alți oaspeți ai Facultății de Medicină din Sibiu.