Colindători din Cisnădie la secția de Neurologie Pediatrică a Spitalului de Psihiatrie din Sibiu

531

Tinerii din corul Bisericii „Sfântul Nicolae” din orașul Cisnădie, județul Sibiu, au vestit naşterea lui Hristos prin colinde și au oferit daruri pentru copilaşii de la Spitalul de Psihiatrie „Gheorghe Preda din Sibiu”, secția Neurologie Pediatrică. Copiii internați aici au primit luni, 17 decembrie, darurile aduse și s-au bucurat de vizita tinerilor din Cisnădie. Deja acest fapt a devenit o tradiție, pentru că în fiecare an, începând cu 2015, la invitația doamnei educatoare Dorina Neagoe, în preajma sărbătorii Nașterii Domnului, tinerii aduc bucurie în sufletele acestor copii. Cu acest prilej au fost colindate și toate cadrele medicale și angajații acestei secții, în semn de respect și prețuire pentru efortul depus în munca lor.

Autor: pr. Laurențiu Broscățeanu