Colindători la reședința mitropolitană din Sibiu

545

Cete de colindători au venit și astăzi, 20 decembrie, la reședința mitropolitană din Sibiu pentru a aduce vestea cea bună a Nașterii Mântuitorului nostru Iisus Hristos. Pe lângă grupuri de elevi de la Școala Gimnazială „Regina Maria” din Sibiu sau de la Liceul „Gheorghe Lazăr” din Avrig, județul Sibiu, au colindat la reședința mitropolitană maici de la mănăstiri ale Arhiepiscopiei Sibiului, cum sunt cele de la Nocrich, Rășinari și Cârțișoara, călugării de la Mănăstirea „Sfântul Dimitrie” din Sighișoara, județul Mureș, precum și ceata de colindători a Organizației Tinerilor din Sibiu.

Colindătorii au primit din partea Înaltpreasfințitului Laurențiu, Arhiepiscopul Sibiului și Mitropolitul Ardealului calendare, cărți de rugăciune, iconițe și alte daruri.