Comunicat de presă: rugăciune şi compasiune pentru victimele accidentului de la Perşani

4480

Aflând cu durere de accidentul petrecut în apropierea localității Perșani, judeţul Braşov, Înaltpreasfinţitul Laurențiu, Arhiepiscopul Sibiului şi Mitropolitul Ardealului, preoții slujitori împreună cu toţi credincioșii din Arhiepiscopiei Sibiului şi din Mitropolia Ardealului își exprimă compasiunea, solidaritatea și sprijinul prin rugăciune și dragoste pentru victime și familiile acestora. Pentru că zilele care vor urma vor fi grele pentru familii și pentru copii, preoții și comunitățile ortodoxe din Arhiepiscopia Sibiului au primit îndemnul de a adresa rugăciuni speciale în cadrul slujbelor și Sfintei Liturghii. Rămânem cu durere și dragoste, uniți în Hristos Iisus, Dumnezeul Cel Viu. Celor adormiți, veșnică odihnă! Celor răniți, putere și Har!

 

                                                            Biroul de presă al Arhiepiscopiei Sibiului