Concert al Cenaclului „Lumină lină” la Sibiu

1198

La Biblioteca „ASTRA” din Sibiu a avut loc marţi 4, aprilie, un concert al Cenaclului „Lumină lină”, la care au participat numeroși sibieni veniți să asculte muzică creştină şi patriotică. Pricesnele și cântecele patriotice au fost interpretate de soliștii pr. Doru Ghiaja, pr. Cătălin Dumitrean, pr. Mihai Petian și alți membri ai cenaclului, acompaniați de Ștefan Ion la orgă și Nelu Ivan la chitară.

Dintre cântecele interpretate amintim: ,,La Tine vin, Măicuţă”,  ,,La Crucea din dealul iubirii”, ,,Ce s-ar face inima”.

Tânărul solist Vlad Părău a stârnit admiraţa publicului spectator, el fiind motivat de credinţa deplină  în  puterea muzicii de a uni oamenii spre a duce mai departe misiunea Cenaclului Lumină Lină..

În partea a doua au fost prezentate cântece naţionale care au găsit rezonanţă în sufletele participanților la concertul Cenaclului „Lumină Lină”.