Concert caritabil la Cisnădie

402

La Casa de Cultură a orașului Cisnădie, județul Sibiu, a avut loc duminică, 23 decembrie, concertul caritabil „Împreună pentru Elena”. Au urcat pe scenă Corul tinerilor Bisericii „Sfântul Nicolae” din Cisnădie, coordonat de d-na Ramona Broscățeanu-corul organizator al evenimentului-corul „Angeli” din Sibiu, condus de pr. Alexandru Szasz, corul „Zâmbete și Acorduri” din comuna Sadu, condus de pr. Liviu Moisiu, Corala „Șaguniana” a preoților din Protopopiatul Sibiu, coordonat de pr. Alexandru Szasz, artiștii populari Claudia Olariu și Ion Chiș, susținuți de domnii profesori Ion Sturzu și Mircea Brodețchi. Nu a lipsit un moment de folclor autentic susținut de naistul Radu Nechifor, împreună cu Marius Tuță.

„O seară minunată prin care putem spune că am contribuit substanțial la ajutorarea Elenei, fetița părintelui Nicolae Vintilă. Vreau să mulțumim domnului director al Casei de Cultură Cisnădie, domnul Radu Nechifor, unul din îngerii acestui concert caritabil, pr.protopop de Avrig Vasile Gafton, domnului Ioan Lucian Precup pentru obiectele de licitație, doamnei Alexandra Șerban Zavate, prezentatoarea carismatică a acestui eveniment, artiștilor și participanților benevoli, dar mai ales tinerilor Corului organizator, coordonați de Ramona Broscățeanu pentru implicare și dăruire”, a spus pr. Laurențiu Broscățeanu.