Concert de colinde susținut de elevii Școlii Gimnaziale „Ioan Slavici” din Sibiu

378

Grupul de elevi „Prietenii muzicii” ai Școlii Gimnaziale „Ioan Slavici” din Sibiu au susținut marți, 18 decembrie, un mini-concert de colinde cu ocazia Praznicului Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos. Concertul a avut loc în Catedrala mitropolitană din Sibiu și a amintit de inocenta copilăriei atât prin cântec cât și prin poezie. Elevii din grupul „Prietenii muzicii”, primiți de părintele eclesiarh Pr. Protos. Emilian Man, au bucurat inimile credincioșilor rămași după slujba Vecerniei din Catedrala mitropolitană „Sfânta Treime” din Sibiu.
Ca răsplată pentru darul muzical oferit prin glasurile lor duioase elevii au primit daruri și binecuvântarea lui Dumnezeu de a duce mai departe vestea minunată a Nașterii Domnului.

Autor/foto: Ștefan Claudiu Raicu