Concert de muzică patriotică și populară la Gura Râului

939

Protopopiatul Săliște a organizat în parteneriat cu Parohiile Gura Râului 1 și 2 și cu Primăria Gura Râului, județul Sibiu, un concert de muzică patriotică și populară susținut de Corala „Armonia” din Constanța. Concertul a avut loc vineri, 17 august, la Centrul Cultural „Ioan Macrea” din localitatea Gura Râului, unde peste 350 de participanți au avut posibilitatea să audieze piese folclorice și patriotice interpretate armonios de corul care a câștigat prestigioase concursuri internaționale și a fost desemnat cel mai bun cor bărbătesc din lume.

Evenimentul a făcut parte din manifestările dedicate Centenarului Marii Uniri.
Participanții au avut posibilitatea să vizioneze în cadrul serii filmul „Rugăciune și jertfelnicie pentru Unire”.