Concertul “Colindul Sfânt și Bun” de la Prejmer, judeţul Braşov, la a treia ediţie

109

În sala multifuncțională a Primăriei Prejmer, judeţul Braşov, Protopopiatul Săcele a organizat duminică, 22 decembrie, Concertul “Colindul Sfânt și Bun”, aflat anul acesta la a treia ediție. În deschidere, protopopul de Săcele, Sorin Șerban, a vorbit despre sărbătoarea Nașterii Domnului. Apoi, pe scenă au urcat grupuri de colindători de la Parohia Satulung-Săcele, conduși de pr. Antonio Aroneasa și prof. Ramona Aroneasa, Parohia “Sfinții Arhangheli” din Săcele, conduși de pr. Raul Șerban și prof. Raluca Șerban, Grupul “Românașul” din Prejmer, condus de doamna prof. înv. primar Cristina Mirică. De asemenea au susținut recitaluri corul bisericii Parohiei Turcheș II- Săcele dirijat de pr. Iustin Mitrea și grupul coral “Glissando” condus de prof. Ileana Enache.