Copii din Parohia Viscri, în vizită la Sighișoara și Salina Praid

814

Un grup de 45 de copii din Parohia Viscri, județul Brașov, a avut bucuria de a vizita Centrul Vechi și Mânăstirea „Sfântul Dimitrie” din Sighișoara. Excursia a avut loc marți, 24 iulie, iar monahii de la mănăstirea menționată le-au pregătit copiilor și le-au dăruit o masă caldă la amiază. Călătoria a continuat spre Salina Praid, unde copilașii au avut posibilitatea să admire ansamblul salin și unde s-au juca în voie.

„Mulțumim pentru aceasta Fundației Epectasis din Brașov, prin părintele Vasile Goian și doamnei preotese pentru darul oferit copiilor. Mulțumim Fundației Bucuria Darului pentru bucuria și zâmbetul oferit copiilor din Viscri! Mulțumesc părintelui Iulian Ungureanu din Jibert, doamnei învățătoare Marcu Anica și doamnei educatoare Micu Valerica din Viscri pentru ajutorul oferit în buna desfășurare a activităților. A fost o mare bucurie pentru copilași această ieșire, pentru că mulți dintre ei nu au putut vedea pana acum orașul Sighisoara și nici Salina Praid!Mulțumesc tuturor pentru dăruire și Îl rog pe Dumnezeu să răsplătească fiecăruia in parte efortul și jertfa”, ne-a sus parohul de la Viscri, Gheorghe Rășoiu.