Copiii internați la Spitalul de Psihiatrie din Sibiu au primit daruri de la tinerii din Cisnădie

2735

Tinerii din corul Bisericii „Sfântul Nicolae” din orașul Cisnădie, județul Sibiu, au vestit naşterea lui Hristos prin colinde și au oferit daruri pentru copilaşii de la Spitalul de Psihiatrie „Gheorghe Preda din Sibiu”, secția Neurologie Pediatrică. Peste 30 de copii internați aici au primit luni, 12 deembrie, darurile aduse și s-au bucurat de vizita tinerilor din Cisnădie.

„Acțiunea noastră nu a fost întâmplătoare. Anul trecut am fost invitați de către doamna educatoare Dorina Neagoe să aducem puțină bucurie prin colinde copiilor de aici. Am spus atunci că o să ne întoarcem an de an şi anul acesta am ajuns din nou, mai mulți, sperând să împlinim această tradiție an de an. Aceşti copilaşi au printre ei îngeri păzitori, răbdători, buni, iubitori. Mulțumim doamnei doctor Paula Henzel, şefa secției Psihiatrie Pediatrică, precum și doameni Dorina Neagoe și tuturor cadrelor medicale din această secție. Dumnezeu să dăruiască tuturor sănătate şi multe bucurii în viață. Mulțumesc tinerilor mei care mi-au fost alături în această seară deosebită”, ne-a spus pr. Laurențiu Broscățeanu de la Biserica „Sfântul Nicolae” din Cisnădie.