Daruri de Paști pentru persoanele nevoiașe din Mălâncrav, județul Sibiu

1173

Parohia Mălâncrav, județul Sibiu, a oferit daruri persoanelor nevoiașe din comunitate. La inițiativa preotului paroh Bogdna Fluieraș, mai multe perosane în vârstă și fără posibilități materiale au primit pachete cu alimente pentru a pregăti masa de Paști.

„Am găsit de cuviință ca, în Săptămâna Sfintelor Pătimiri ale Mântuitorului nostru Iisus Hristos, să ne gândim la oamenii nevoiași din parohia noastră, pentru a avea și ei o masă caldă de Sfintele Paști. Așadar, parohia noastră a cumpărat alimente pentru mai mulți credincioși mai săraci și neputincioși, așa încât să se bucure și ei de mărețul Praznic al Învierii Domnului”, ne-a spus preotul paroh Bogdan Fluieraș.

Activitatea a făcut parte din Proiectul „Învierea Domnului în fiecare casă” prin care parohia sibiană are în vedere ajutorarea persoanelor cu posibilități materiale reduse.