Daruri pentru bolnavii de la Spitalul de Neurologie din Brașov

499

Sărbătoarea Sfântului Nicolae a adus bucurie în sufletele bolnavilor de la Spitalul de Neurologie din Brașov. La inițiativa preotului Marius Uta, slujitor al Bisericii „Învierea Domnului”-Brașovul Vechi și care asigură  asistență religioasă în cadrul acestui spital, câțiva credincioși au dorit să aducă și o mângâiere pentru toți pacienții unității medicale din Brașov. Astfel, credincioșii au oferit daruri bolnavilor, constând în diverse produse alimentare.

„Hristos împărtășit copiilor”

Copiii de la Gradinița nr. 7 din Brașov, însoțiți de doamnele educatoare și de câțiva părinți, pe lângă un mic cadou mult așteptat oferit de pr. Marius Uta, au primit și Sfânta Taină a Împărtășaniei, în cadrul Programului ,,Hristos împărtășit copiilor”, la Biserica „Învierea Domnului” din Brasov.

De asemenea, serbările școlare prilejuite de Nașterea Domnului și apropierea vacanței de iarnă vor fi găzduite în această frumoasă biserică din cartierul brașovean Sprenghi.