Daruri pentru copiii de la Spitalul de Psihiatrie din Sibiu

Parohia Sibiu Inferior 2 și Școala Gimnazială nr.18 din Sibiu au organizat miercuri, 4 decembrie, o activitate filantropică la Spitalul de Psihiatrie „Dr. Gheorghe Preda” din Sibiu. Copiii clasei I, însoțiți de doamnele învățătoare Nicoleta Sinea și Claudia Bunea, alături de preotul paroh Cristian Vaida, au mers la cei 40 de copii tratați la Secția de Neurologie Pediatrică a spitalului menționat pentru a le oferi daruri de Moș Nicolae.

„Am dorit să le aducem o bucurie înainte de sărbătoarea Sfântului Ierarh Nicolae acestor copii care trec prin momente dificile. Le-am oferit în dar pachete cu dulciuri, rechizite și jucării, iar copiii din parohia noastră au cântat colinde”, ne-a spus pr. Cristian Vaida.

La activitate au fost prezenți managerul spitalului, Sebastian Stroia și o parte a personalului medical, aducând mulțumire oaspeților pentru bucuria făcută copiilor tratați în Secția de Neurologie Pediatrică.