Daruri pentru patru familii nevoiașe din Șoroștin, județul Sibiu

Cu dragoste și dăruire, Parohia Șoroștin, protopopiatul Mediaș, județul Sibiu, prin preotul paroh Radu Constantin Rodean a dăruit recent haine, alimente și jucării la patru familii cu nevoi speciale din comunitate.

„Bucuria și emoția pe care le-am zărit în ochii acestor oameni dar mai ales în ochii celor 12 copilași trebuie trăită în această perioadă de fiecare dintre noi. Mulțumim lui Dumnezeu pentru că ne-a ajutat să ducem la împlinire această acțiune dar și tuturor familiilor care s-au implicat și care au dorit să rămână anonimi și sperăm ca această acțiune să rămână o tradiție an de an”, ne-a spus preotul Radu Constantin Rodean.

Acțiunea desfășurată în Parohia Șoroștin face parte din Proiectul „Dar din dar”.