Donatori la Sibiu în cadrul Campaniei „Donează sânge, salvează o viață”

406

Un grup de 18 persoane a donat sânge recent în cadrul Campaniei „Donează sânge, salvează o viață” inițiată de Patriarhia Română și implementată în Arhiepiscopia Sibiului de Departamentul de asistență socială al eparhiei. Nouă jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Sibiu au donat sânge la Centrul de Transfuzie Sanguină din cadrul Spitalului Județean de Urgență Sibiu, alături de ei participând la campanie și nouă persoane din orașul Copșa Mică, județul Sibiu, între care primarul Daniel Tudor Mihalache și pompieri voluntari.

Campania „Donează sânge, salvează o viață” se află la a patra ediție în Arhiepiscopia Sibiului. Numărul donatorilor este în continuă creștere și până în prezent s-au alăturat campaniei peste 2200 de persoane.