Eleva Irina Linte, premiată de Parohia Tălmaciu 1

Parohia Tălmaciu , județul Sibiu, i-a oferit elevei Irina Linte de la Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” din Sibiu mai multe daruri prin preotul paroh Ilie Gusan care a felicitat-o pentru media 10 obținută la examenul de Bacalaureat. Eleva Irina Linte este din Tălmaciu și alături de altă elevă din județul Sibiu a obținut note maxime la sesiunea de vară a examenului de la finalul cursurilor medii.

Eleva Irina Linte a participat la o slujbă de binecuvântare oficiată de preotul Ilie Gusan în Biserica „Sfântul Nicolae” din Tălmaciu, după care a primit o diplomă de excelență, o carte de rugăciuni , un tort și suma de 1.000. lei.

La eveniment a participat și primarul orașului Tălmaciu, Nicolae Basaraba și viceprimarul Dacian Ioan. În urma hotărârii Consiliului local, eleva Irina Linte va primi si din partea Primăriei Tălmaciu suma de 2.000. lei.