Festivitate de premiere la Prejmer

1316

Ieri, 25 aprilie, a avut loc premierea elevilor  şi îndrumătorilor care au participat la Proiectul-concurs ”Biserica şi Scoala din sufletul meu”, faza pe Protopopiatul Săcele. Premierea a avut loc în Biserica “Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” din Prejmer, judeţul Braşov, localitate în care se află sediul Protopopiatului Săcele, şi fost precedată de săvârşirea Deniei.  Părintele protopop Sorin Şerban a vorbit credincioşilor despre proiect, iar apoi a oferit diplome, premii în bani şi dulciuri. Locul I a revenit elevilor de la Parohia Tărlungeni- Şcoala Generală Tărlungeni, îndrumaţi de doamna profesoară Cristina Aranyosi, locul II elevilor de la Parohia “Sfinţii Arhangheli”- Liceul “George Moroianu” din Săcele, îndrumaţi de doamna profesoară Raluca Şerban, iar locul III elevilor de la Parohia Bod- Şcoala Generală Bod, îndrumaţi de doamna profesoară Mirela Petrescu. S-a acordat şi o mentiune pentru elevii de la Parohia “Sfinţii Arhangheli”- Liceul “George Moroianu” din Săcele, îndrumaţi de doamna profesoară Ioana Teulea. De asemenea s-au oferit diplome şi dulciuri copiilor care au avut lucrări cu punctaj maxim.

 

Autor : pr. Bogdan Căpriţă