IPS Laurențiu a participat la ședința de final de an a Consiliului Județean Sibiu

165

Consilierii județului Sibiu s-au întâlnit joi, 19 decembrie, la ultima ședință ordinară din acest an a Consiliului Județean, care a avut și momente festive, de pregătire pentru sărbătoarea Crăciunului și pentru Anul Nou. La această ședință a participat și Înaltpreasfințitul Laurențiu, Arhiepiscopul Sibiului și Mitropolitul Ardealului, mulțumind Consiliului Județean Sibiu pentru colaborarea rodnică și pentru susținerea proiectelor culturale și sociale ale Arhiepiscopiei Sibiului din anul care se va încheia curând. Ierarhul i-a binecuvântat pe consilierii județeni și i-a îndemnat să lucreze în continuare pentru binele cetățenilor din toate localitățile județului Sibiu.

Ca în fiecare an, consilierii județeni și oaspeții lor au fost colindați de Ansamblul Profesionist „Cindrelul-Junii Sibiului”,  iar la final, copiii de la Centrul de zi al Asociației „Speranță și Zâmbet” din Cisnădie au susținut un program artistic specific Crăciunului.