IPS Laurențiu a participat la ședința festivă a Consiliului Județean Sibiu

570

Înaltpreasfințitul Laurențiu, Arhiepiscopul Sibiului și Mitropolitul Ardealului, a participat astăzi, 22 decembrie, la ședința festivă a Consiliului Județean Sibiu. Ierarhul i-a binecuvântat pe consilierii județeni și le-a mulțumit pentru buna colaborare cu Arhiepiscopia Sibiului în proiecte comunitare.

La ședință au fost prezenți și prefectul județului Sibiu, Cristian Roman, precum și alți oaspeți. Junii Sibiului au colindat în debutul întâlnirii și au transmis urările specifice acestei perioade.

La finalul ședinței festive atât președintele Consiliului Județean, Daniela Cîmpean, cât și vicepreședinții Wiegand-Helmut Fleischer și Marcel Luca au transmis tuturor gândurile cele bune și urările de bine în prag de sărbători sfinte.