Liturghie arhierească în Parohia Berivoii Mari, județul Brașov

701

Preasfințitul Ilarion Făgărășanul, Episcopul-vicar al Arhiepiscopiei Sibiului a liturghisit în Duminica a 5-a după Paști în Biserica „Sfântul Nicolae” din Parohia Berivoii Mari, județul Brașov. Ierarhul a săvârșit Sfânta Liturghie împreună cu un sobor de preoți și diaconi din care au făcut parte protopopul de Făgăraș, Iulian Mihai Boac, parohul Ioan Fusărău, părintele Dan Gheorghe Adrian de la Parohia Berivoii Mici și alți slujitori ai sfintelor altare.

Credincioșii din ambele comunități parohiale din Țara Făgărașului au participat în număr mare la liturghia arhierească și au avut posibilitatea să asculte cuvântul de învățătură al PS Episcop Ilarion Făgărășanul în care le-a vorbit despre Evanghelia duminicii.

La final, ierarhul a miruit credincioșii prezenți și le-a dăruit iconițe.