Nevoiașii din Noiștat, județul Sibiu, au primit îmbrăcăminte și încălțăminte

1010

În Parohia Noiștat, Protopopiatul Agnita, județul Sibiu, au fost oferite pachete cu îmbrăcăminte și încălțăminte mai multor familii din localitate. Ajutoarele au fost oferite la praznicul Nașterii Maicii Domnului, la Căminul cultural din Noiștat, unde zeci de săteni cu posibilități materiale reduse au venit să primească darurile oferite prin preotul Ionuț Popescu. Darurile au fost oferite credincioșilor din Noiștat prin intermediul Asociației „Sfântul Mina” din Loamneș, cu implicarea doamnei Livia Roșu.

„Am avut în atenție enoriașii nevoiași ai parohiei noastre. Mulțumim Bunului Dumnezeu pentru binefacerile primite cât și celor ce ne-au dăruit aceste pachete cu haine și îmbrăcăminte. Nădăjduim că pe viitor vom face în parohia noastră și alte activități caritabile, de într-ajutorare a celor nevoiași”, ne-a spus pr. Ionuț Popescu.

Autor: Ștefan Mărculeț