Pliant de promovare a orei de Religie, lansat la Școala „Nicolae Iorga” din Sibiu

1328

În cadrul manifestărilor „40 de ani de excelență la Școala «Nicolae Iorga»” din Sibiu, s-a realizat un pliant de promovare a orei de Religie. Prin acest pliant se pot afla mai multe despre activitățile elevilor în cadrul acestei discipline.

“Am realizat un pliant prin care prezentăm o parte din activităţile orei de Religie. Este vorba despre un pliant online ce cuprinde proiecte organizate de unitatea şcolară. Dintre acestea amintim: «Viaţa Sfinţilor Împăraţi Constantin şi Elena în idei de acatist», proiect educaţional realizat în anul 2013, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Sibiu şi Arhiepiscopia Sibiului; «Spring Day, 2010 – Dăruind vei dobândi», un proiect internaţional realizat în 2010,  în Anul  European de Luptă împotriva Sărăciei şi a Excluziunii Sociale; «Sfânta Filofteia-model de milostenie»;   Cartea «Fapte  de  milostenie»; «Un zâmbet pentru Nicoleta»; «Voluntar pentru o educaţie aleasă prin Ora de Religie»; «Dăruieşte o carte pentru bucuria unui copil»”, ne-a spus prof. Măriuca Neagu.

Autor: Ștefan Mărculeț