Principesa Margareta, Princepele Radu și Principesa Maria au vizitat Catedrala mitropolitană și reședința mitropolitană din Sibiu

3498

Altețele Sale Regale, Principesa Moștenitoare Margareta și Principele Radu, împreună cu Principesa Maria, au vizitat astăzi, 2 decembrie, Catedrala mitropolitană din Sibiu și reședința mitropolitană. Distinșii oaspeți au fost primiți de Înaltpreasfințitul Laurențiu, Arhiepiscopul Sibiului și Mitropolitul Ardealului.  Ierarhul le-a prezentat Altețelor Regale un scurt istoric al Catedralei mitropolitane, precum și cele mai importante momente din viața Mitropoliei Ardealului.

Oaspeții au semnat în Cartea de Aur a Mitropoliei Ardealului și i-au oferit daruri IPS Mitropolit Laurențiu., La rândul său, Părintele Mitropolit le-a oferit publicații ale Editurii „Andreiana” a Arhiepiscopiei Sibiului și alte cărți.