Programul ierarhilor din Arhiepiscopia Sibiului în perioada 21-22 octombrie

973

Înaltpreasfințitul Laurențiu, Arhiepiscopul Sibiului și Mitropolitul Ardealului va liturghisi sâmbătă, 21 octombrie, la sărbătoarea Sfinților Ardeleni, în Catedrala mitropolitană din Sibiu, în cadrul Întâlnirii tinerilor din Arhiepiscopia Sibiului. Evenimentul  intitulat „Bucuria Tinereții” a ajuns la a treia ediție și este coordonat de Organizația Tinerilor din Sibiu și Arhiepiscopia Sibiului.

Duminică, 22 octombrie, ierarhul va liturghisi la Catedrala mitropolitană din Timișoara.

Preasfințitul Ilarion Ilarion Făgărășanul, Episcopul-vicar al Arhiepiscopiei Sibiului va liturghisi sâmbătă, 21 octombrie, în biserica Parohiei Galeș, Protopopiatul Săliște, județul Sibiu. Duminică, 22 octombrie, ierarhul se va afla în soborul care va sfinți Mănăstirea Suiești, județul Vâlcea.