Proiectul „Fratele meu mai mic învață la țară” în Parohia Velț, județul Sibiu

531

Elevii Școlii Gimnaziale din localitatea Velț, județul Sibiu, au primit daruri de Crăciun. Pachetele cu haine, rechizite, jucării și dulciuri au fost dăruite micuților vineri, 21 decembrie, în cadrul Proiectului „Fratele meu mai mic învață la țară”. Prin intermediul preotului Florin Petreuș de la Parohia Velț și profesor de Religie, elevii de la Școala Națională de Gaz din Mediaș a oferit în acest an darurile de Crăciun colegilor din satul sibian.

„Darurile oferite copiilor din parohia noastră au adus bucurie de sfinte sărbători și de aceea mulțumim conducerii Școlii Naționale de Gaz Mediaș, doamnei director Corina Custelcean, precum și tuturor elevilor implicați în acest proiect de ajutorare a elevilor din mediul rural”, ne-a spus pr. Florin Petreuș.