Şedinţă a Adunării Generale a Casei de Ajutor Reciproc din cadrul Arhiepiscopiei Sibiului

949

Şedinţă a avut loc astăzi, 5 aprilie, şi a fost prezidată de Înaltpreasfinţitul Laurenţiu, Arhiepiscopul Sibiului şi Mitropolitul Ardealului. La şedinţă au participat protopopi din cadrul Arhiepiscopiei Sibiului şi reprezentanţi ai mai multor Protopopiate, precum şi ceilalţi membri ai Adunării Generale.

“În cadrul şedinţei au fost prezentate darea de seamă pe anul 2015, raportul Comisiei de cenzori şi proiectul de buget pe anul 2016. De asemenea, s-au făcut alegeri pentru Comitetul de conducere al Casei de Ajutor Reciproc şi pentru Comisia de cenzori pentru perioada 2016-2020”, ne-a spus preşedintele CAR din cadrul Arhiepiscopiei Sibiului, pr. Octavian Dumitru.

În cuvântul de binecuvântare, IPS Mitropolit Laurenţiu a mulţumit tuturor celor implicaţi în activitatea CAR din cadrul Arhiepiscopiei Sibiului.

Autor: Ştefan Mărculeţ