Slujire arhierească la Mândra, județul Brașov

2518

În Duminica Tuturor Sfinților, Preasfințitul Ilarion Făgărășanul, Episcopul-vicar al Arhiepiscopiei Sibiului a liturghisit în Parohia Mandra, Protopopiatul Făgăraș I, județul Brașov. Credincioșii din Mândra au participat în număr mare la liturghia arhierească, iar în soborul slujitor s-au aflat mai mulți preoți, între care și protopopul de Făgăraș 1, Marius Corlean.

Răspunsurile liturgice au fost date de Corul „Armonia” din Constanța.

La finalul Sfintei Liturghii a fost instalat noul preot paroh, părintele Constantin Spiridon.

Fostul preot paroh, Ioan Mitu, a slujit în Parohia Mândra timp de 30 de ani, din anul 1987, iar acum a mulțumit credincioșilor, familiei și tuturor celor care i-au fost alături în toți acești ani de slujire preoțească.