Slujiri arhierești în Arhiepiscopia Sibiului

1206

Înaltpreasfințitul Laurențiu, Arhiepiscopul Sibiului și Mitropolitul Ardealului va liturghisi sâmbătă, 19 noiembrie, în Biserica „Sfânta Parascheva” din Hurez, Protopopiatul Făgăraș 1. Duminică, 20 noiembrie,  ierarhul va liturghisi în Biserica „Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul” din Sibiu, iar luni, la sărbătoarea Intrării în Biserică a Maicii Domnului, IPS Mitropolit Laurențiu va liturghisi în Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” din Feldioara, Protopopiatul Săcele, județul Brașov.

Preasfințitul Ilarion Făgărășanul, Episcopul-vicar al Arhiepiscopiei Sibiului va liturghisi duminică, 20 noiembrie, la Mănăstirea Bistrița, județul Vâlcea. Luni, 21 noiembrie, PS Episcop Ilarion va liturghisi în Parohia Vad, Protopopiatul Făgăraș 1, județul Brașov.